Çiftçilerle görüşen CHP’li Eren Erdem canlı yayında açıkladı: Çok büyük bir kıtlık geliyor vatandaş ekmek bulamayacak

 Çiftçilerle görüşen CHP’li Eren Erdem canlı yayında açıkladı: Çok büyük bir kıtlık geliyor vatandaş ekmek bulamayacak

Flaş Haber TV’de Millet Masası programında çarpıcı açıklamalar yapan Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, çok büyük bir buğday krizinin kapıda olduğuna işaret etti. Çiftçinin buğday taban fiyatlarının 8 TL olmasını beklediğini aksi halde ekim yapılmayacağını aktaran CHP’li isim “bu durumda ekmek fiyatlarında çok ciddi yükselişler söz konusu hükümet derhal adım atmalı kıtlık kapıda” dedi.

 

“KIRILMA ANI HÜKÜMET PROGRAMININ OKUNDUĞU GÜN OLACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, yıkıma uğrayan ekonomik ve sosyal hayatın Millet İttifakı iktidarında nasıl toparlanacağını açıkladı. Yeni hükümetin iktidara gelir gelmez atacağı bir dizi reform adımının Türkiye’ye nefes aldıracağını belirten CHP Parti Meclis Üyesi “Bizim için kırılma anı hükümet programının okunduğu gün olacak. O günden sonra çok hızlı bir şekilde Türk lirasına geçiş olacak” dedi.

 

2-6 AY ARASINDA HİSSETMEYE BAŞLAYACAĞIZ

Millet İttifakı’nın hükümetinde adım adım yargı reformu, istikrarlı ekonomi programı, yeni anayasa ve yeni yasalarla birlikte ekonomiye güvenin artacağını savunan CHP’li Erdem “Bizim için kırılma anı hükümet programının okunduğu gün çok hızlı bir şekilde Türk Lirasına geçiş olacak. Hızlı bir şekilde gerçekleşecek. Ben Millet İttifakı iktidarında adım adım yargı reformu, istikrarlı bir ekonomi programı, anayasa geçtikçe bunların hissedilebilir hale gelmesini 2 ila 6 ay içinde gerçekleşeceğini düşünüyorum” dedi.

Türkiye’nin bugün yaşadığı ekonomik sorunların kaynağının likidite krizi olduğunu belirten CHP’li Erdem, “Döviz ihtiyacından kaynaklı bir kriz yaşıyoruz ve sorun şu ki ihtiyacımız olan döviz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bankalardaki hesaplarında var bu insanlar paraya güvenmedikleri için dövizini satmıyorlar güveni artırdığınızda dövizini satacak ve TL’ye geçecek insanlar bu ekonominin doğasında var” diye konuştu.

Ekonomi yönetiminin faiz politikasını ve Merkez Bankası’nın para politikalarını hedefine alan CHP Parti Meclis Üyesi “Böyle borçlanarak yüksek faiz ödeyerek para basarak siz bu işi toparlayamazsınız” ifadesini kullandı.

 

MERKEZ BANKASI SON TOPLANTISINDA SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI!

Öte yandan Merkez Bankası’nın son politika faizi kararını yorumlayan CHP’li Erdem, çarpıcı bir iddiada bulundu. Eren Erdem, “Merkez Bankası faiz kararı açıklamadı, erken seçim açıkladı” dedi ve iddiasını şu şekilde dile getirdi;

“Normalde ne beklemeliyiz? Para politikaları kurulu piyasayı analiz edecek Türk lirasını koruma adına bir faiz kararı açıklayacak vesaire… Ama artık para politikaları kurulu faiz kararı açıklamıyor. Siyasi bülten yayınlıyor mesela son bülteninde aslında bire bir seçim tarihi açıklaması yaptı.